Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новогребельська громада» (код ЄДРПОУ: 04328654) був реорганізований і увійшов до складу Калинівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новогребельська сільська об'єднана територіальна громада
припинила діяльність, увійшла до складу Калинівської громади

Історія села Чернятин

Вперше село Чернятин згадується в літературі за 1790 рік.

З початку заснування населений пункт був у володінні польського пана-воєводи Чернятинського. Від його прізвища походить назва – Чернятин.

На південний захід села було окреме поселення – хутір. Його назвали Малий Чернятин.

До революції 1917 року в селі була приходська школа, яка підпорядковувалася духовному відомству.

У 1930 році організувався колгосп імені Дванадцятиріччя  Жовтня. Колгосп зміцнювався, будувалися господарські приміщення, зявилися трактори, будувалися склади, телятники та інші тваринницькі приміщення.

За десять років до війни в с. Чернятин відкривається 7-ми річна школа.

В роки Великої Вітчизняної війни 100 жителів  села зі зброєю в руках захищали Батьківщину, 73 з них загинули.  До Німеччини вивезли 20 молодих хлопців та дівчат. Окупація села тривала до  січня 1944 року. А з січня по березень 1944 року лінія фронту проходила між Малим і Великим Чернятинами. 10 березня 1944 року радянські війська ввійшли в Малий Чернятин.

Після війни починається відбудова села. З 1951-1956 рр. Під керівництвом В.О. Поліщука проводиться будівництво ферм, всіх господарських приміщень, будинків для молодих сімей.  Було закладено колгоспний садок, озеленено все село, побудовано ставок  та місток, який і сьогодні називають містком Поліщука. Працював цегельний завод. В 1960-х роках було збудовано пам’ятник на братські могили та обеліск на могилі невідомим солдатам.

В 1970-х роках поступово поліпшувався добробут  чернятинців: в 1974 збудували нову школу, збільшилася врожайність сільськогосподарських культур, підтримувалося в гарному стані господарство, розпочалося будівництво центральної дороги в селі.

З 1989 по 1993 розвивається не тільки господарство, а й вся соціально-побутова сфера. Тоді побудували лазню, кімнати відпочинку на фермах, зерносклад, приміщення тваринницької ферми, круподерню, близько десяти житлових будинків.

Територія села Чернятин як адміністративно-територіальної одиниці та її межі визначаються проектом формування території і встановлення межі Чернятинської сільської ради народних депутатів Калинівського району Вінницької області, виданим Вінницьким філіалом інституту землеустрою  та складається із села Чернятин.

Територія села 430,5 га. Проживає в Чернятині  548 осіб, землі загального користування – 3548 га.

Землі загального користування межують із землями сіл: Голубівка,  Заливанщина, Черепашинці, Котюжинці, Кіровка, Нова Гребля Калинівського району та села Красне Козятинського району.

Від районного центру, міста Калинівка, село віддалене на 18 км і на 4 км від залізничної станції Голендри.

Нині в селі Чернятин функціонують навчально-виховний комплекс (ЗОШ І-ІІ ст. та ДНЗ ), 2 фельдшерські пункти, клуб, 3 магазини, фермерське господарство «Панський хутір».


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua