Програма розвитку закладів дошкільної освіти на 2019 рік

Про затвердження Програми

розвитку закладів дошкільної

освіти на 2019 рік

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законів України від 23 травня 1991 р. №1060-XII «Про освіту», від 26.04.2001р. №2402-ІІІ «Про охорону дитинства», з метою забезпечення доступності дошкільної освіти в об’єднаній територіальній громаді, сільська рада

1. Затвердити Програму розвитку закладів дошкільної освіти об’єднаної територіальної громади на 2019 рік. (Додаток №1)

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету, управління комунальним господарством, соціально-економічного розвитку та з питань освіти, культури, спорту та роботи з молоддю, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

Сільський голова                               В.Л.Порхун

Додаток №1

до рішення № 210

14 сесії Новогребельської

сільської ради

від 05.12.2018 року

розвитку закладів дошкільної освіти

об'єднаної сільської територіальної громади на 2019 рік

Програма розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства», Бюджетного кодексу України.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

На території об’єднаної територіальної громади знаходиться діючий ДНЗ в с.Чернятин та дитячий садок в с.Нова Гребля. Протягом 2013-18 років було здійснено значний обсяг робіт:

1. перекриття даху;

2. заміна вікон на склопакети;

3. заміна вхідних дверей на сучасні метало пластикові;

1. підсилення стін будівлі;
  2. капітальний ремонт огорожі дитячого садка;
  3. будівництво газопроводу;
  4. ремонт водопостачання та каналізації, електропроводки;
  5. внутрішні і зовнішні штукатурні роботи.

Але для повного відновлення дошкільного закладу необхідно придбати меблі, м’який інвентар, медичне і фізкультурне обладнання, устаткування для кухні та столовий посуд, навчальний матеріал, іграшки, а також здійснити підключення закладу до енергопостачання та водопостачання.

Відкриття дитячого садка зможе забезпечити розміщення 100 дітей дошкільного віку.

Розпорядник та виконавець програми – Новогребельська сільська рада.

МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою Програми є:

- реалізація державної політики у галузі дошкільної освіти;

- поліпшення умов організації повноцінного навчального процесу в дошкільних навальних закладах міста;

- забезпечення якісного функціонування інфраструктури дошкільних закладів;

- забезпечення доступності дошкільної освіти, ранньої реабілітації та охорони здоров’я дітей, якісної підготовки їх до школи;

Основними завданнями Програми є:

1. закінчення капітального ремонту будівлі дитячого садка та введення його в експлуатацію;
  2. підключення до електропостачання, водопостачання та газифікація;
  3. проведення капітального ремонту майданчиків дитячого садка;
  4. наповнення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу відповідно до задоволення освітніх потреб громадян села;
  5. створення належних умов для функціонування закладу, які забезпечують розвиток, виховання, навчання дитини, реалізацію інтелектуальних, культурних, творчих можливостей дошкільників;
  6. забезпечення безпечних умов навчання і виховання дошкільнят;
  7. удосконалення нормативно-правового, науково-методичного, фінансово-економічного забезпечення.

ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється в межах видатків передбачених в сільськом бюджеті на відповідний бюджетний рік, за рахунок залишків коштів на рахунку на 01.01.2019 року та за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Фінансування може бути збільшено за рахунок додаткових надходжень до бюджету сільської ради. Головним розпорядником коштів є Новогребельська сільська рада.

ЗАХОДИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Забезпечити:

1. введення в експлуатацію дитячого садка в с.Нова Гребля;
  2. укомплектування штатів ДНЗ в с.Нова Гребля та утримання штатів ДНЗ в с.Чернятин;
  3. наповнення матеріально-технічної бази садочка (технологічне обладнання, оргтехніка, столовий посуд, постільна білизна, іграшки, меблі, медичний та спортивний інвентар);
  4. проведення ремонтних робіт по утриманню приміщень, будівель, елементів благоустрою;
  5. забезпечення оплати електроенергії та інших енергоносіїв, продуктів харчування;
  6. забезпечення опаленням будівлі дитячого садка в с.Нова Гребля на період опалювального сезону та оплата праці операторів котельні.

Очікуваний обсяг фінансування Програми складає 1170,5 тис.грн.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Основними результатами розвитку дошкільних закладів будуть системні позитивні зміни, зокрема:

1. зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ;
  2. ефективне збереження енергоносіїв (вода, газ, дрова, електроенергія) шляхом встановлення сучасної технічної бази дитячого садка;
  3. залучення додаткових коштів на вирішення проблем дошкільного закладу;
  4. підвищення комфорту перебування дитини в ДНЗ;
  5. забезпечення для населення сіл державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної дошкільної освіти;
  6. 100 % охоплення дітей села та найближчих сіл дошкільною освітою.

Сільський голова                         В.Л.Порхун